top of page
Image by Jenny Hill

MUSKUĻI UN LOCĪTAVAS

Muskuļi, locītavas un kauli ir daļa no mūsu muskuļu un skeleta sistēmas. Kopā ar cīpslām, saitēm un mīkstajiem audiem tie atbalsta mūsu ķermeņa svaru un palīdz pārvietoties. 

 

Muskuļi ļauj mums pārvietoties, sēdēt taisni, skriet, staigāt un celt lietas. Muskuļu funkcija ir noturēt kaulus vietā un nodrošināt mūsu kustību. Cīpslas savieno muskuļus ar kauliem. Tās sastāv no šķiedru audiem un kolagēna, ir izturīgas, bet ne pārāk elastīgas. Skrimšļi ir ķermeņa saistaudu veids. Tas pasargā kaulus no berzes vienam pret otru.

 

Kauli balsta ķermeni, aizsargā orgānus un audus, uzglabā kalciju un sintezē asins šūnas. Tie nodrošina mūsu ķermeņa struktūru un formu. Dažādi kauli ir savienoti ar locītavām, un šis savienojums ļauj mums pārvietoties.

KOLAGĒNS

Kolagēns ir olbaltumvielu veids, kam ir svarīga loma saistaudu, tostarp cīpslu, muskuļu, locītavu un saišu, elastības saglabāšanā. Kolagēns uztur jūsu ādas struktūru un stiprina kaulus. 

 

Ar vecumu organisms dabiskā veidā ražo mazāk kolagēna. Kolagēna zudums var izraisīt ādas elastības samazināšanu, vispārējo ķermeņa lokanību, locītavu sāpes vai osteoartrītu. Viens no galveniem iemesliem, kāpēc cilvēki zaudē kolagēnu, ir nepilnīgs uzturs.

 

Papildinot ikdienas uzturu ar kolagēnu, Jūs variet uzlabot ādas veselību, mazināt locītavu sāpes, novērst kaulu masas zudumu, palielināt muskuļu masu, matu un nagu izturību.

Yoga Class
Young Man doing Physical Exercise

OSTEOPOROZE 

Osteoporoze ir stāvoklis, kad kauli zaudē savu blīvumu. Ar vecumu muskuļi zaudē masu un skrimšļaudi sāk nolietoties. Kauli kļūst trausli un tiek pakļauti lūzumu riskam. Osteoporozes vēlākajos posmos var rasties tādi simptomi kā: muguras sāpes, svara zudums un iespējami biežāki kaulu lūzumi.

 

Lai novērstu osteoporozi, nepieciešams regulāri vingrot, ēst veselīgu ar kalciju un D vitamīnu bagātu pārtiku, un papildus lietot kolagēna uztura bagātinatājus. 

 

IEKAISUMS UN MUSKUĻU SĀPES

Muskuļu audi atrodas visās mūsu ķermeņa daļās. Daudzi no mums kādā brīdī ir saskārušies ar pēkšņu  diskomfortu vai sāpēm muskuļos. Izjust muskuļu sāpes mēs varam no pārmērīgas fiziskās aktivitātes, kas var arī izraisīt iekaisumu. Muskuļu sāpes var izraisīt arī citi cēloņi, piemēram, stress, saaukstēšanās un nepareizs uzturs.

Workout with Dumbbells
Image by Braden Egli

SPORTA IETEKME UZ MUSKUĻIEM

Vingrinājumu ietekme uz muskuļiem ir atkarīga no fiziskās aktivitātes veida un ilguma. Katra fiziskā aktivitāte, neatkarīgi no tā, vai tā ir svara celšana, stiepšanās vai skriešana, ietekmē mūsu muskuļus.

 

Īstermiņa vingrinājumu rezultātā paaugstinās vielmaiņa un palielinātās pienskābes ražošana. Ilgtermiņa fizisko aktivitāšu nodarbes ietekme uz muskuļiem nodrošina paaugstinātu muskuļu spēku un izturību; palielina muskuļu izturību pret nogurumu; uzlabo muskuļu un locītavu spēku un elastību.

AGETIS MUSKUĻU UN LOCĪTAVU RISINĀJUMI

Dias - Logo-CY-04(1).jpg

Satur kolagēna hidrolizātu (sastāvdaļa, kas visvairāk atrodama cīpslās, saitēs, ādā, skrimšļos, kaulos, starpskriemeļu diskos u. c.)

bottom of page